Випускниця УКУ захистила докторську дисертацію у Папському університеті
Випускниця факультету «Соціальної педагогіки» та Школи журналістики і комунікацій УКУ Богдана Рущак захистила докторську дисертацію в Папському салезіанському університеті (м. Рим), над якою працювала п’ять років. Тема роботи – «Висвітлення Євромайдану в інтернет-виданні “KyivPost”. Текстовий аналіз згідно теорії соціальних уявлень Сержа Московічі». Захист відбувся 9 грудня у онлайн-форматі.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Кандидатка у докторській праці досліджувала події Євромайдану з точки зору комунікації. «Ми вивчали та аналізували соціальне представлення протесту через низку комунікативних механізмів, які описані в теорії соціальних уявлень. Наприклад, було досліджено та обґрунтовано, як комунікативні механізми трансформуються у соціальні уявлення протесту і яким чином представлені. Навіть більше, ми використовували Lexico3 – французьке програмне забезпечення для автоматичного аналізу тексту, яке включає основні функції статистичного лексикометричного аналізу. Ми зібрали 100 статей, які містили ключове слово “Євромайдан”, і використовували Lexico3 для інтерпретації даних», – зазначає Богдана Рущак.
Дослідження складається із двох частин: теоретичної – комплексне вивчення теорії соціальних уявлень, зокрема роль комунікації, та емпіричної – аналізу соціальних уявлень Євромайдану, а саме основні теми, протагоністи, назви, емоції, метафори та антиномії, які висвітлювало інтернет-видання «KyivPost».
Науковим керівником докторської дисертації став професор Еміро Чепеда, відомий фахівець у галузі соціальних комунікацій.
Дослідження Богдана Рущак присвятила пам’яті Героїв Небесної Сотні: «Український народ заплатив високу ціну за європейські цінності – жорстоке, насильницьке, криваве придушення протестувальників та понад сотня вбитих людей. Ця ціна підкреслює масштаби та демонструє важливість цієї реальності, а отже, це феномен, який вимагає всебічних, наукових та теоретичних досліджень».
На захисті були також присутні митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, митрополит Львівський Ігор Возьняк, а також апостольський екзарх для вірних українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владика Діонісій Ляхович.
Комісія відзначила роботу «найвищим балом» – summa cum laude.