Виставка «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб», присвячена 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви (1989 – 2009)
Виставка «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб», присвячена 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви (1989 – 2009)
До 20-ї річниці виходу УГКЦ з катакомб та її офіційної легалізації Інститут Історії Церкви Українського Католицького Університету підготував виставку «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб». У її основу лягли матеріали Інституту, передусім спомини очевидців та активних учасників підпілля, які було зібрано протягом 1992-2009 рр., документи державних архівів, фотографії з приватних збірок. У виставці показано життєві історії представників греко-католицького клиру, чернецтва, мирян, у кожній з яких — неповторна людська доля. Всі разом вони є свідченням глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві й народу.
Хронологічно виставка охоплює період від 1939-го до 1991 рр. та відображає три важливі етапи трагічної і водночас героїчної історії УГКЦ ХХ ст. — насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 р. Матеріали фотовиставки на окремих прикладах узагальнюють й представляють становище цілої Церкви в умовах переслідувань, розкривають форми спротиву й підпільної діяльності духовенства та мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.
Цією виставкою Інститут Історії Церкви прагне висловити подяку усім відомим і невідомим мученикам та ісповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинились до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилась на українській землі оновленою та збагаченою.
Фотовиставка містить тематичний супровідний буклет, на сторінках якого більш детально розкрито історію діяльності УГКЦ в підпіллі.
_____________________________________________________________________
Фотовиставка «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна»
До 10-ої річниці візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну з ініціативи Львівської Архиєпархії УГКЦ Інститут Історії Церкви підготував фотовиставку «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна». На восьми банерах працівники ІІЦ спробували узагальнити головні аспекти взаємин Римського Престолу в час понтифікату Івана Павла ІІ та УГКЦ як в Україні, так і на поселеннях.
Кожен банер є тематичним і через світлини, документи, уривки з промов та звернень Папи, а також коментарі духовних і світських осіб представляє контакти Римського Архиєрея з українцями. Автори виставки зосередили свою увагу на проблематиці стосунків Івана Павла ІІ з українською діаспорою від початку його понтифікату в 1978 р. Окремий банер присвячений патріархові Йосифові Сліпому у світлі його взаємин з Папою. Також розкривається тематика святкування 1000-ліття Хрещення України-Руси (1988 р.) – як в Україні, так і на поселеннях; відзначення 400-ліття від укладення Берестейської унії (1996 р.); ролі й участі Папи у виході УГКЦ з «катакомб» та її відродженні в Україні (1987-1991 рр.). Особливу увагу творці банерів зосередили на візит Святішого Отця в Україну (2001 р.) та представленні Понтифіка в пам’ятках і пам’яті українців.
Виставки є пересувними, їх можна замовити в ІІЦ за телефонами: 276-27-77; 260-03-52; 0673534982