Як ефективно проводити переговори розповів Андрій Рождественський в УКУ
«Людина, яка йде на переговори, має дуже добре знати як себе, так і ту людину, з якою буде домовлятися», – це одне з правили, яке Андрій Рождественський озвучив для учасників тренінгу «Переговори та ефективна комунікація, як інструменти підвищення якості діяльності інститутів громадянського суспільства».

Учасниками тренінгу, який відбувся 4 жовтня в Інституті лідерства та управління, стали понад 20 представників громадських організацій Львівщини. Андрій Рождественський представив для них особливості ведення переговорів. Він відмітив, що немає особливої відмінності у введенні переговорів в бізнес-середовищі і в громадському секторі.
«Враховуючи те, що в бізнесі, громадських організація і державі в переговорах участь беруть люди, і комунікативні техніки направлені саме на людей, особливої різниці немає. Лише маленькі технічні. Загалом комунікативні техніки є сталі», – зазначив під час тренінгу Андрій Рождественський.
Тренінг складався з двох частин – теоретичної, де спочатку учасники ознайомлювалися з основними основами переговорів та їх інструментами, та практичної, коли отримані знання треба було застосувати на місці. Саме на таких практичних заняттях учасники тренінгу і визначили, що є різниця в «суб’єктивній реальності», яку кожен «вибудовує» собі, готуючись до переговорів, і «об’єктивній реальності», з якою доводиться зіштовхуватися, коли починаються переговори. Окрім того, кожен з учасників повинен був проводити переговори за різними моделями, які не завжди притаманні їм.
Андрій Рождественський під час майстер-класу наголосив, що до переговорів все одно треба готуватися, розуміючи як саму мету переговорів, так і визначаючи свої аргументи і можливі заперечення на них, пріоритети, а також те, з ким доведеться вести ці переговори.
«Я завжди проводжу навчання через цінності. Для мене важливо, щоб люди зрозуміли, що в кожного з нас є свої цінності, і вони різні. І знання про це ми можемо використовувати у своїй діяльності. Намагатися не робити болю іншим людям і їх цінностям і знаходити спільну мову. І через те вийти на стратегію «win-win». Я розумію, що не завжди так буває, але спробувати варто», – наголосив тренер.

Самі ж учасники тренінгу відзначають, що їм самим доволі часто доводиться вступати в переговори з різними людьми, кожен з яких поводиться по різному. Відтак після майстер-класу в них тепер є необхідні знання як протистояти різноманітним маніпуляціям, до яких вдаються інколи на переговорах.
«З людьми зустрічаєшся кожен день, перемовини відбуваються щодня. І ти ніколи не усвідомлюєш, чи то людина насправді така, чи це лише її форма спілкування, адже ти не бачиш її в особистому житті. Багато речей, які тут почув, зрозумів, що люди, коли до тебе так говорять, використовують певні методи маніпуляції, тиску, сили», – розповів начальник відділу комунікацій з громадськістю ЛОДА Станіслав Безушко.
Відтак, за його словами, в нього тепер всі ті знання, якими він володів щодо переговорів, структурувалися для їх ефективного використання. «Пройшовши це навчання, ти можеш сказати, що піднявся на одну сходинку вище у своєму розвитку, у своїй роботі – ти вже приносиш більше користі, адже ти також і знаннями ділишся, ти їх використовуєш».
Окрім навчання у веденні переговорів, для самих учасників майстер-класу така зустріч стала можливістю «неформальної» зустрічі представників ГО для знайомства та обговорення можливих спільних проектів, ідей, домовленостей про подальшу співпрацю.
Цей тренінг став одним із серії навчальних тренінгів, організованих Інститутом лідерства та управління та Львівської обласної державної адміністрації в рамках навчальної програми для громадськості Львівщини, які стартували в серпні. Так для учасників ГО вже провели майстер-класи «Управління людським капіталом», «Фандрейзинг як інструмент фінансової стабільності ГО». Вже невдовзі в Інституті лідерства та управління відбудеться наступний тренінг «Соціальна інновація – від ідеї до втілення!». Його тренером виступить Жоао Перре Віана.
Довідка.
Андрій Рождественський – заступник HR директора АТ «Ощадбанк». Працював профайлером-аналітиком в ізраїльській службі безпеки, займався контр-терористичною діяльністю, в т.ч. побудовою спеціальних комунікацій та переговорів.