Як розбудовується спільнота УКУ: відбулася перша зустріч з підписниками на щомісячні пожертви
В УКУ відбулася зустріч підписників на щомісячні он-лайн пожертви для УКУ, на якій керівництво університету подякувало жертводавцям цього нового проекту за їхній внесок у розвиток української освіти. Переповідаємо, про що говорили на зустрічі та пояснюємо, чому проект щомісячних пожертв — вкрай важливий для розвитку університету.
Як пройшла зустріч
За кавою друзі університету поспілкувалися з істориком Олегом Турієм – проректором із зовнішніх зв’язків УКУ, одним із перших працівників університету. Він розповів про свій науковий шлях, історію створення Інституту історії церкви, з якого УКУ відновив свою роботу в 1994 році і в якому пан Турій працює з перших днів заснування.
Перед зустріччю жертводавці послухали відкриту лекцію архиєпископа Філадельфійського УГКЦ, президента Українського католицького університету, владики Бориса Ґудзяка. У своїй промові, що відбувалася в рамках урочистого тижня Днів УКУ у Львові, він розповів, як за часів турбулентності почути тон Божественого голосу та як в умовах інформаційного шуму можливо пірнути в глибину таїнства життя. Повний текст промови можна знайти тут.
На першій зустрічі онлайн-жертводавців учасники не лише рефлексували над темою цьогорічних Днів УКУ «Людина в епоху змін», а й розповідали, чому підтримують університет саме в такий спосіб. Дмитро Васильченко вчиться в Львівській бізнес-школі УКУ на програмі КЕМВА та працює директором компанії Prosteer Group. Він розповідає, що це його перша зустріч з університетом у ролі жертводавця. Дмитро пояснює: для нього важливо підтримувати університет, тому що йому близька ідея вишу, у якому дають освіту високої якості, та не лише проголошують етичні стандарти, а і практикують їх.
«Тут є місце для ідей та творчого пошуку. Тут відбувається огранка новітньої української інтелігенції»- ділиться студент та жертводавець УКУ. На думку Дмитра, християнські цінності повинні лежати в основі життя, адже вони «визначають систему координат для покладання цілей та прийняття рішень. В УКУ цей принцип утверджується в спільноті та виховується в студентів». Дмитро вважає, що українці повинні вчитися брати на себе відповідальність за своє майбутнє, а не залишати цю роботу державі: «Думаю, Бог нас цього вчить. І можна починати з малого — як от підтримка студентів», — додає він.
Як розвивається проект щомісячних пожертв
За півроку від початку проекту підписки на щомісячну пожертву для УКУ понад 70 осіб долучилося до підтримки університету, які в сумі жертвують близько 20 000 грн щомісяця. «За рік наші жертводавці через щомісячні он-лайн пожервтви забезпечать собівартість навчання для 3 талановитих потребуючих студентів УКУ, звільняючи їх від оплати за навчання», — кажуть у відділі розвитку.
Чому це важливо для університету та країни
Ольга Зарічинська, керівниця відділу розвитку УКУ та випускниця УКУ, висловлює щиру подяку українцям, які підтримують УКУ, що від самого початку існує завдяки жертовності людей доброї волі з усього світу. «З часом відсоток підтримки нашого університету самими українцями стабільно зростає, і на сьогодні становить уже 13 % бюджету. Це свідчить про те, що українці починають розуміти важливість якісної вищої освіти, вільної від корупції, для майбутнього нашої держави, а також готові підтримувати ті зміни, які хочуть бачити в суспільстві» — ділиться керівниця Відділу розвитку.
«Цей проект — нагода для кожного небайдужого стати благодійником УКУ, адже можна підписатися на будь-яку суму, у залежності від своїх можливостей — чи це 20, 50, 100, 500 грн на місяць. Відмовитися від двох походів на каву з тістечками на місяць та заощадити 100 гривень — це посильна пожертва для багатьох. А для УКУ кожен благодійний внесок має значення: наприклад, кожні 250 грн — це собівартість 1 дня навчання в УКУ для студента бакалаврських програм», — каже керівниця Відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.
«Сьогодні ми сердечно дякуємо всім підписникам на щомісячні пожертви, і запрошуємо на наступні цікаві зустрічі з керівництвом УКУ», — підсумувала вона.
Підтримати УКУ через підписку на щомісячну онлайн пожертву можна за посиланням: https://supporting.ucu.edu.ua/en/donate/#subscribe
Текст: Катерина Глущенко
Фото: Лесик Урбан