Запаліть свічку пам‘яті
У четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору, який організувала радянська влада.

Голодомор – це геноцид української нації і майже 20 країн визнали це.
Згадайте тих, кого вбили голодом. Запаліть свічку пам’яті о 16:00 у своєму вікні.
Які уроки маємо винести з цієї страшної трагедії?
Перший урок: шанувати гідність людського життя. Якщо колись станеться так, що хтось, якийсь політик чи лідер вам скаже, що оце або інше людське життя потрібно було для якоїсь нібито “вищої” мети – не вірте, не заспокоюйтеся, не спалюйте у собі ваше сумління: забирати в людини життя, дане їй Богом, – це злочин.
Другий урок: шукати правди, не боячись засудити гріх. Мусимо чинити опір гріхові, й не лише гріхові “індивідуальному”, а й “структурам гріха”, якщо використати вислів блаженної пам’яті Папи Івана Павла ІІ. Коли сумління нам підказує, що політична влада, з якою ми маємо справу, має гріховну, а тим більше диявольську природу, ми мусимо, якщо хочемо бути гідні Христового імені, мати мужність сказати цій владі “Ні”.
Третій урок: навіть якщо трапиться так, що навколо нас буде багато, занадто багато страждання, попри все маємо не озлобитися, не зачерствіти, а пам’ятати, що Ісус Христос віддав своє життя за нас на Хресті. Страждання – і співстраждання – це релігійний ключ до цілого людського буття. І сьогодні ми, молитовно згадуючи про безвинно загиблих під час Голодомору, молитовно співстраждаючи мільйонам безвинно закатованих, стаємо й самі – хай навіть у малому – сопричасниками Хреста Христового.
(Із проповіді о. д-р Юрія Аввакумова, ексдекана гуманітарного факультету УКУ, 2008 р.).
Читайте також: Голодомор в Україні. 10 головних фактів