Заради поєднання Церкви папа Лев ХІІІ змінив унійну політику Апостольської столиці, – доктор богослов’я Андрій Михалейко
Унійну політику Римської церкви в часи діяльності митрополита Шептицького визначав папа Лев ХІІІ. Він змінив ставлення до сприйняття та розуміння значення східно-християнської традиції, зокрема її історії, літургіки, богослов’я, тощо. Він вважав, що повнота церкви полягала у множинності літургійних та обрядових традицій, які в ній існували.
Таку думку висловив о. Андрій Михалейко 12 листопада 2010 року під час вебінару на тему «Митрополит Шептицький і питання єдності Церков», який організував Департамент інформації УГКЦ.
«Папа Лев ХІІІ вніс святкування празника святих Кирила і Методія до календаря усієї Католицької церкви, – сказав директор Інституту історії Церкви УКУ. В Римі засновував колегії та семінарії для представників Східних церков, зокрема для вірменів та українців. Він також визнав потребу окремого церковно-правового розвитку в Східних церквах, зокрема, східного церковного права».
«Своє бачення східно-християнської традиції папа Лев ХІІІ виклав в документі «Гідність Східних церков», – зазначив о. Андрій Михалейко. В цьому документі, зокрема наголошувалась її важливість як частини Католицької церкви. Він підкреслював давність Східної церкви, різноманіття обрядів та її невід’ємність в контексті вселенськості цілої Церкви. Саме на підставі такого контексту розвивав свої екуменічні думки митрополит Шептицький».
Відділ інформації і зовнішніх зв’язків УКУ