Про підсумки дистанційного Засідання Сенату УКУ
25-26 червня 2020 року під головуванням президента УКУ митрополита Бориса (Ґудзяка) відбулося у дистанційному режимі засідання Сенату УКУ №56.
У засіданні взяв участь Великий Канцлер УКУ і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Він наголосив, що ми увійшли в період великих турбуленцій, які завдають багатьом людям страждань і сіють почуття страху між ними. Тим більше наш Університет має шукати нові шляхи не тільки для навчання в таких непростих умовах, а й виховання молодих людей. Сьогодні всі інституції, включно з церквами, будуть переживати кризу. Тому це час для переосмислення нашої місії в УКУ, зокрема в інтелектуальному середовищі. Це – час для творчості і ноу-хау, час креативу. Але також це час для особливої уваги до болю, страждань і гідності іншої людини. Це нам має допомогти зробити Університет пророчим у своїй діяльності. Дуже важливо не тратити з очей присутності Бога і проповідувати слово спасіння і надії в таких умовах. Треба пам’ятати, що немає безбожних часів, адже Бог є паном кожного часу.
Вперше у засіданні Сенату взяв участь новий сенатор УКУ Андрій Костюк, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «КПЛТ», викладач, приятель і жертводавець нашого Університету. На засіданні йому був вручений декрет Блаженнішого про сенаторське служіння.
Сенатори наголошували на важливості протистояти психологічній хвилі, коли внаслідок пандемії люди починають бачить один в одному загрозу. Ми повинні в УКУ засвідчити, що ми за справжню спільноту, де людина має відчувати адресність і причетність. Бо екран комп’ютера залишається холодним. Ми в УКУ мусимо бути місцем, яке відмовляється пристосовуватися назавжди до життя в онлайн форматі. Як наслідок, у відповідь на суспільний запит на євангельський погляд щодо того, як долати страх, тривогу, як будувати спільноту, як залишатися відкритими тоді, коли так багато спільнот і середовищ змушені закриватися, Сенат доручив ректорату підготувати “Послання” від УКУ в євангельському пророчому дусі, яке не суперечитиме потребі вживати засоби безпеки для збереження здоров’я людей, але позиціонуватиме їх у властивій християнській перспективі.
Сенат заслухав і схвалив пропозиції ректорату УКУ щодо принципів та планів виходу на кампус у 2020-21 навчальному році. Також доручив поділитися цими напрацюваннями з органами влади та іншими університетами, зокрема з іншими навчальними закладами УГКЦ.
Сенатори обговорили питання фінансової ситуації в Університеті і взяли до відома проміжні підсумки виконання бюджету 2019-20. Вони теж затвердили пропозицію ректорату щодо операційного бюджету 2020-21, а також політик та заходів, спрямованих на його збалансування. Сенатори зобов’язалися активно допомогти з фандрейзингом для залучення коштів, потрібних для збалансування операційного бюджету в наступному навчальному році.
Сенат також затвердив нову редакцію Статуту закладу вищої освіти УКУ і передав її на затвердження Засновнику. Блаженніший Святослав наголосив на важливості відображення у статутних документах християнської і католицької ідентичності УКУ та церковного статусу філософсько-богословського факультету. Сенатори одноголосно підтримали запропоновані зміни до управлінської моделі Університету.
Сенатори взяли до відома інформацію про діяльність постійних сенатських комітетів: із залучення фінансування, стратегії, мотиваційної політики та номінаційного комітету.
Сенат схвалив стратегічні проекти, з яких УКУ розпочинає реалізацію Стратегії УКУ-2025 «Університет, який служить» на 2020-22 рр. з вересня 2020 року у такому вигляді:
1) Переклад особи і спадщини митрополита Андрея Шептицького на мову сучасності
2) Програма цілісного людського розвитку студентів
3) Підтримка викладацької майстерності
4) Здобуття навичок підприємництва, самозарадності і інноваційності студентами і працівниками
5) Інституціалізація моделі суспільно-орієнтованого навчання
6) Публічне богослов’я
7) Програма світоглядного ядра
8) Впровадити системи обліку працівників, студентів, абітурієнтів, випускників, жертводавців та запровадити інтерактивний портал доступу до даних УКУ
9) Наростити щорічний обсяг фандрейзингу відповідно до фінансового плану стратегії та розвинути бізнес-проекти
10) Проект ревіталізації корпусу на Свєнціцького
Сенат також подякував сенаторам Богданові Козаку, Тарасу Кицмею і Данилові Білаку за служіння протягом двох каденцій (6 років) і, згідно з положенням про Сенат, схвалив їхній перехід у статус почесних сенаторів УКУ. Всі три сенатори вдячно прийняли титул почесного сенатора УКУ.
Наступне засідання Сенату УКУ відбудеться 25-26 вересня 2020 року у Львові.