Завдання УКУ — переконати суспільство в необхідності внутрішнього і зовнішнього примирення, – Володимир Турчиновський
У той час, коли на сході України йде війна, більшість людей все-таки повинні думати про примирення і те, як вибудовувати стосунки між українцями та українцями і росіянами, – вважають учасники міжнародної конференції «Примирення в Україні та майбутнє Європи», яку зорганізував Міжнародний інститут етики та проблем сучасності УКУ.

Володимир Турчиновський, керівник Інституту вважає, що війна разом з випробуваннями принесла особливі ласки і благословення, які ми повинні навчитися розпізнавати. Перед нами відкрилися ті перспективи, яких раніше ніколи не було і тільки від нашої працездатності залежить, чи зможемо їх використати для побудови нового суспільства.
Схожої думки дотримується і ректор Дипломатичної академії Микола Кулінич, який вважає, що місія кожного дипломата, як і УКУ, — добиватися миру, прагнути діалогу та усіма доступними способами залучати людей до обговорення важливих проблем.
«Хочу наголосити, що говорити про мир, коли в країні йде війна, – це взяти на себе дуже високу відповідальність. Війна розростається, набирає глобального масштабу, переходить у цивілізаційне протистояння», – говорить дипломат. На його думку, в українців значно складніше завдання, ніж просто зупинити агресора: наше завдання — змінити Росію, жити з нею цивілізованим сусідським життям. Звідси і виклик, кого ми бачитемо у Росії через декілька десятиліть: прощеного ворога, але все-таки ворога, чи надійного партнера.
Окрім миру, на думку Миколи Кулінича, українцям і європейцям бракує надії на те, що у Європі не повториться велика війна.

Ректор УКУ о. Богдан Прах подякував Міжнародному інституту етики за те, що вони не бояться піднімати складні питання і наголосив, що ставить перед Українським католицьким університетом місію постійно ініціювати діалоги примирення.
Ректор навів два правила з Євангелія, які, на його думку, повинно взяти на озброєння українське суспільство: постійно шукати миру і любові. Отець Богдан Прах вважає, що ми не маємо права говорити про мир до того часу, поки не матимемо любові: в сім’ї, громаді, державі.
«Агресія народжується тоді, коли немає любові. Агресія є не тільки на Донбасі, а у кожній родині, в нашому серці. Вірю, що кожен працює над примиренням із собою, із сусідом, з ворогом», – наголошує ректор. Але і цього замало. Отець Богдан вважає, що мусимо старатися зрозуміти і тих людей, які опинилися на другому боці конфлікту, тому він закликав усіх до єдності та дружби, як єдиних гарантів стабільного та довготривалого примирення.