«Журналістська професійність – це досвід», – співредактор «Global Voices»
«У непрофесійних дописувачів праця над текстом забирає більше часу. А є й такі люди у нашій редакції, які пишуть цілі «простирадла» інформації роками, бо вони так звикли. Ми, звичайно, редагуємо їх матеріали, ділимо їх на частини. Професійність у журналістиці – це досвід. Але це не означає, що ті, які його не мають, не зможуть навчитися. Якщо людина прагне навчитися, то їй це вдасться».
Співредактор міжнародного проекту «Global Voices» Тетяна Локоть розповіла, як створити та розвивати глобальну мережу громадянських журналістів під час міжнародної конференції «Громадянська журналістика у вимірах сучасного медіапростору».
«Global Voices» – це міжнародна мережа блогерів, перекладачів, журналістів і громадян, які узагальнюють те, що відбувається в блогосфері. Волонтери-редактори із 167 країн вибирають, перевіряють, пишуть та перекладають важливі новини та матеріали в цьому проекті. Це некомерційний проект, створений при Беркманському центрі Інтернету та суспільства в Гарвардській школі права. Ідея зародилася під час Міжнародного збору блогерів, що відбулася в грудні 2004 року, з ініціативи Ітана Цукермана і Ребекки Маккіннон.
Розповідаючи про специфіку роботи Тетяна Локоть сказала, що «Global Voices» – не вважають себе «breaking news–room», бо більшість людей у редакції працюють на волонтерських засадах. «У планах – мати невеликий відділ, який буде моніторити соціальні медіа та базово писати про те, що сталося. Пізніше – тексти будуть доповнювати коментарями від наших волонтерів із різних країн», – додала вона.
«Коли вбили політика Бориса Нємцова, я була в аеропорті. Мені довелося усе кинути, знайти Інтернет і написати матеріал про це. Це була подія, яка тоді підірвала російськомовний Інтернет і всі про це писали. Якби я у цей час була в літаку, тоді би матеріал вийшов пізніше», – сказала вона, розповідаючи про оперативність написання матеріалу.
Очевидно, видання не може конкурувати з такими, як «New York Times». Проте цінність сайту – наявність новин із глибоким контекстом, бо в редакції є волонтери у всіх куточках світу, які можуть доповнювати новини коментарями.
Сайт функціонує виключно завдяки праці волонтерів: «Увесь робочий день у редакції працює лише ключова команда – редактор, заступник, виконавчий директор, бухгалтерія, IT- директор. Час від часу ми волонтерів заохочуємо фінансово та різними поїздками. Ми свідомо не беремо гроші від урядових організацій. Це рішення – засновників».
Щодо відповідальності авторів за написання новин, то це чітко прописано у редакційній політиці «Global Voices»: і автори, і редактори несуть повну відповідальність за матеріал.