Новини Вченої ради від 28 вересня 2016
У середу 28 вересня 2016 року відбулося чергове засідання Вченої ради УКУ, на якому було розглянуто питання плану роботи Вченої ради, стану міжнародної співпраці в Університеті та низка питань навчально-методичного характеру.
Вчена рада затвердила план своєї роботи на поточний навчальний рік (завантажити). Перед цим вона заслухала звіт про стан виконання академічної частини Стратегії УКУ 2020 і включила головні стратегічні завдання у план роботи Вченої ради. Члени Вченої ради підтримали пропозицію ректорату у найближчий час зосередити головну увагу на підтягуванні різних процесів управління навчальними програмами, на зразок фінансового менеджменту, прийняття рішень на основі даних, забезпечення якості, а також на тюнінгуванню формаційних програм, які би стимулювали духовний пошук та ініціативу, самозарадність і лідерство, набуття м’яких навичок студентами.
Вчена рада затвердила підсумки цьогорічного вступу в аспірантуру УКУ. Загалом вступний бар’єр успішно подолали 8 студентів, з яких п’ятеро вступили на докторську програму з історії, двоє – на програму з богослов’я і одна особа – на програму єврейських студій. Всі аспіранти отримали стипендії. Цього року всі вступники продемонстрували високий рівень знання англійської мови.
Вчена рада одноголосно затвердила підсумки конкурсу серед аспірантів на присудження стипендії імені Богдана Сольчаника, героя Небесної Сотні і викладача УКУ. Стипендія складає 5 тис. грн. на місяць і присуджується на один рік. Умовою для отримання стипендії є науковий доробок, участь у наукових конференціях, міжнародний досвід, громадська діяльність. Участь у конкурсі взяло 4 аспіранти, кожен з яких мав достойний доробок. За рішенням Вченої ради першим лауреатом стипендії імені Богдана Сольчаника став Іван Альмес, аспірант другого року навчання докторської програми з історії.
Вчена рада заслухала звіт про стан міжнародної академічної співпраці Університету. Порівняно з позаминулим навчальним роком, значно зросла кількість академічних мобільностей наших викладачів і студентів. Слід також відзначити якісні міжнародні наукові заходи, які відбулися в УКУ протягом року, серед яких особливе місце займає славістична конференція ASEEES-MAG (514 учасників). УКУ залишається магнітом для різних міжнародних делегацій, зокрема представників посольств іноземних держав в Україні. Найбільшим викликом залишається викладання навчальних курсів англійською мовою та залучення до навчання в УКУ іноземних студентів. Вчена рада визначила кілька пріоритетних напрямків для розвитку міжнародного партнерства у поточному навчальному році: (1) приділити особливу увагу стратегічним партнерствам та орієнтуватися на якість виконання укладених угод; (2) забезпечити меню навчальних курсів іноземними мовами не менше 30 кредитів на семестр; (3) зобов’язати викладачів, що їдуть за кордон на стажування чи викладання, розробляти курси англійською мовою і «прокатувати» ці курси в середовищі УКУ перед відрядженням закордон; (4) зобов’язати студентів, що планують їхати на навчання чи стажування за кордон, успішно пройти за 2 роки навчання в УКУ мінімум два навчальні курси англійською мовою; (5) стимулювати викладачів УКУ до експертної діяльності в європейському просторі та посилювати публічність їхньої наукової діяльності; (6) доручити деканам та керівникам програм розбудувати англомовні сайти своїх програм для поширення інформації серед потенційних міжнародних студентів.
Вчена рада схвалила низку змін до робочих навчальних планів, а також прийняла за основу документ про розподіл і закріплення навчальних дисциплін за кафедрами Університету. Вчена рада заохотила керівників програм і завідуючих кафедр працювати за принципом Win-Win (доданої вартості) при розподілі навчальних курсів між викладачами Університету і керуватися при цьому в першу чергу цінністю якості освітньої програми.
Наступне засідання Вченої ради УКУ відбудеться 26 жовтня 2016 року.