Новини Вченої ради від 7 вересня
7 вересня 2016 року відбулося перше у новому навчальному році засідання Вченої ради УКУ. Основним підсумком стало кадрове посилення Університету. Два факультети отримали нових деканів. Гуманітарний факультет очолив Андрій Ясіновський, філолог і візантиніст, багаторічний завідувач кафедри класичних, візантійських і середньовічних студій УКУ. Деканом факультету прикладних наук став Ярослав Притула, керівник програми комп’ютерних наук.
Вчена рада також затвердила на посадах завідувачів кафедр: проф. Ярослава Мельник – кафедра філології, доц. Зоряна Рибчинська – кафедра культурології, проф. Ростислав Гринів – кафедра прикладної математики та статистики, проф. Вікторія Горбунова – кафедра клінічної психології, доц. Орися Біла – кафедра філософії, о. д-р Юрій Щурко – кафедра біблійних наук, проф. Вікторія Любащенко – кафедра богослов’я, доц. Оксана Головко-Гавришева – кафедра теорії права і прав людини. Кадровий склад УКУ також поповнили професори, доценти, викладачі та асистенти різних кафедр і факультетів, котрі працюватимуть над запуском нових і розвитком існуючих освітніх програм.
о. Богдан Прах, ректор УКУ, представив на засіданні звіт за 2015-16 навчальний рік. Після врахування пропозицій, висловлених членами Вченої ради та Сенату УКУ звіт буде представлено спільноті Університету 14 вересня під час інавгурації нового навчального року, а відтак оприлюднено на веб-сайті Університету.
о. Павло Худ представив звіт про підсумки вступної кампанії. Було зазначено, що цьогорічний успіх передусім став наслідком злагодженої роботи відділу рекрутингу, керівників програм і приймальної комісії. Проведення керівниками програм співбесід з усіма кандидатами на стипендії дозволило краще донести зміст і формат навчання в УКУ. А щедра підтримка від мецената УКУ Адріана Сливоцького та його родини дозволила залучити до навчання в Університеті вступників з найвищими балами ЗНО. 51% цьогорічних вступників прийшли зі середнім балом ЗНО вище 180/200. З них 33% мають середній бал ЗНО на рівні 185/200 і вище. Цього року вперше нам вдалося досягнути одну зі стратегічних цілей УКУ – мати 30% студентів з 5% кращих випускників шкіл. Члени Вченої ради доручили відділу рекрутингу продумати у новому навчальному році креативні заходи для покращення набору студентів магістерських програм.
На завершення Львівська бізнес-школа представила на розгляді Вченої ради УКУ стратегію розвитку ЛвБШ 2020. Це співпало у часі з отриманням чудової новини про акредитацію ЛвБШ від Асоціації з розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи (CEEMAN). Було підкреслено особливі успіхи ЛвБШ у наданні релевантної освіти в умовах трансформації України в демократичну правову державу. Стратегія 2020 включає розвиток ЛвБШ у напрямку забезпечення релевантності освітніх програм у глобальному вимірі, заохочення студентів до впливу на суспільні процеси (соціально-відповідального бізнесу) та активної участі у реформуванні країни. В центрі уваги ЛвБШ й надалі перебуватиме надання бізнес-освіти з етичним підґрунтям. Львівська бізнес-школа готова до розширення лінійки своїх програм і до нарощення потенціалу, який би дозволив їй розвивати і здійснювати свою діяльність у новому будинку.
Наступне засідання Вченої ради УКУ відбудеться 28 вересня 2016 року.