Шістнадцята Літня школа іконопису 5-19 липня 2020

Шістнадцята Літня школа іконопису 5-19 липня 2020. Теорія онлайн 22 червня – 3 липня

«Іконопис – це духовна практика, це діалог із Творцем, це переосмислення себе, це пошук істини, це духовна арт-терапія, це часом просто мовчазне споглядання віковічного погляду крізь частинку дерева, ґрунту, фарбових шарів і лакової плівки».

Запрошуємо Вас спробувати себе в іконописі як мистецтві та духовній практиці під час двотижневого інтенсивного курсу іконопису (5-19.07) та двотижневого онлайн-курсу богослов’я ікони (22.06-3.07).

У випадку продовження карантинних обмежень, курс іконопису відбудеться у зазначені терміни онлайн (!) з іншою програмою практичних занять (див. нижче).

Цей курс відкритий для усіх зацікавлених і особливо зручний для людей з інших міст. Для участі у програмі початкового рівня, яка відбувається аудиторно, не вимагаються попередні навики іконопису чи мистецька освіта. Вміємо навчити кожного! Для онлайн навчання іконопису потрібно мати базові навики художньої діяльності.

Унікальна особливість цьогорічної Школи (в аудиторному форматі) у тому, що вона буде цілком присвячена вивченню та наслідуванню пам’ятки ХVІ ст. зі  старосамбірщини – ікони Богородиці з похвалою, яка зберігається у фондах Національного музею у Львові. Оскільки ікона не експонується для загалу, то наші студенти матимуть рідкісну нагоду оглянути її під час екскурсії-лекції кураторки відділу давнього мистецтва п. Марії Гелитович.

(Богородиця Одигітрія з Похвалою, з с. Бусовиська (Львівська обл.), дар митрополита Андрея Шептицького, зберігається у Національному музеї у Львові (фонди), опублікована у книзі Гелитович М. Богородиця з Дитям і похвалою, Львів, 2005, іл. 36)

Програма включає: теоретичні заняття з богослов`я ікони (32 години онлайн, які є обов’язковими для навчання іконопису), практичні заняття з іконопису (бл. 80 годин), спільну молитву (щоденну Літургію, молитви перед початком писання ікон), екскурсії до музейних збірок ікон та навчально-пізнавальну поїздку (оплачується окремо).
Учасники будуть забезпечені усіма матеріалами для іконопису.
Після закінчення Школи кожен учасник отримує сертифікат, а також важливу пам’ятку – власноруч написану ікону!

Під час літньої сесії Школи матимемо нагоду відвідати Лаврів (унікальні фрески ХVVІ ст.), Старий Самбір, села Спас та Бусовиська, звідки походить пропонована для наслідування ікона Богородиці з похвалою.

Вартість програми – 4 300 грн. (розділяється на два внески: 2 000 грн. – передоплата для закупівлі матеріалів, 2 300 грн. – оплата під час навчання). У випадку відмови від участі у Школі передоплата не повертається, але може бути зарахована за навчання на іншій програмі Школи.

Аудиторне навчання відбуватиметься у приміщенні Українського Католицького Університету за адресою вул. Хуторівка, 35а (корпус філософсько-богословського факультету, навпроти гуртового ринку «Шувар»).

Щоб стати учасником Літної школи – заповніть анкету: Анкета для участі у Літній школі іконопису 2020

Реєстрація до 9 червня 2020 року.

Співбесіди для зарахування на програму до 14 червня 2020 року.

Деталі програми для студентів першого, другого та третього років навчання.

І рік

Теоретичний курс «Основи богословя ікони І» (Соломія Тимо) – 10 лекцій по 2 фізичні години з 22.06 по 3.07 з 19.00 до 21.00 у будні дні.

Ікони для наслідування:

постаті пророків Іллі, Давида, Соломона, Даниїла (дві на вибір) з клейм ікони Богородиця з Похвалою з с. Бусовиська. Розмір студентської ікони: 26 х 15 см.

(Пророки з клейм ікони Богородиця Одигітрія з Похвалою, с. Бусовиська, тепер у НМЛ)

ІІ – ІІІ рік

Теоретичний курс «Іконографія Богоматері» (Марія Хомишин ) – 10 лекцій по 2 фізичні години з 22.06 по 3.07 з 19.00 до 21.00 у будні дні.

Ікона для наслідування:

середник ікони «Богородиця з похвалою» (с. Бусовиська, НМЛ). Розмір студентської ікони: 40 х 30 см.

У випадку продовження карантинних обмежень у липні 2020 року, навчання іконопису відбудеться у онлайн-форматі:

І рік навчання – арх. Михаїл;

ІІ рік навчання – св. Миколай;

ІІІ рік навчання – Спас Нерукотворний.

Деталі на нашій сторінці онлайн-курсів: http://radruzh.org/onlajn-kursy-ikonopysu/

Маєте додаткові питання – звертайтесь, ми радо на них відповімо!